XVII Konkurs Kolęd i Pastorałek WYNIKI

13-01-2017
PROTOKÓŁ XVI KONKURSU KOLĘD I PASTORAŁEK

13.01.2017 r.
W konkursie wzięli udział wykonawcy reprezentujący  szkoły, ośrodki kultury  z Bytomia,  Katowic, Chorzowa, Dąbrowy Górniczej, Rudy Śląskiej, Świętochłowic.
Otrzymaliśmy 50 kart zgłoszeń.

JURY w składzie:

Maciej Musiałprzewodniczący
Paweł Lichotaczłonek
Alicja Olschowsky - członek
po przesłuchaniu uczestników zgodnie z przyjętymi zasadami, zwracając szczególnie uwagę na umiejętności wokalne wykonawców, dykcję, interpretację utworu, stopień trudności wykonywanego utworu oraz ogólny wyraz artystyczny, przyznało następujące nagrody, traktując solistów i wszystkie zespoły razem zgodnie z kategoriami wiekowymi:
GRAND PRIX – Aleksandra Rój, Młodzieżowy Ośrodek Pracy Twórczej, pod op. Aleksandry Stano

KATEGORIA  SOLIŚCI DO LAT 12:

I miejsce – Zuzanna Lemantowicz pod. op. Katarzyny Gojny, Chorzowskie Centrum Kultury

I miejsca -  Olivia Klinke, Starochorzowski Dom Kultury pod. op. Magdaleny Kucharskiej

II miejsce  - Emilia Roszczypała, SP 45 Bytom, Barbara Orlińska

III miejsce – Aurelia Radecka,  Starochorzowski Dom Kultury pod op. Magdaleny Kucharskiej

 

Wyróżnienia : 

 

Małgorzata Ochryniuk, MDK nr 2 w Bytomiu, pod op. Anny Akram

Daniel Nowak, pod op. Anna Akram, Marta Król

Danusia Ungier, MDK nr 2 w Bytomiu, pod op. Anny Akram

 

NAGRODA DLA NAJMŁODSZEJ SOLISTKI – LAURA FERRARA – FOLTYN (Przedszkole Artystyczne Fundacji im. Krystyny Rudkowskiej w Katowicach, pod op. Małgorzaty Muszyńskiej i Anity Sułkowskiej)
KATEGORIA ZESPOŁY  MUZYCZNO WOKALNE  DO 12 LAT:

II miejsce –  Zespół wokalno – instrumentalny Decyma, ZS nr 2 w Niegowonicach, pod op. Izabeli Świtalskiej

II miejsce – Zespół Wesoły Smyki, Przedszkole Artystyczne Fundacji im. K. Rudkowskiej w Katowicach, pod op. K. Ciborska, M. Czypionka, E. Mol

III miejsce –  Śpiewająca rodzina Złockich, Przedszkole Artystyczne Fundacji im. K. Rudkowskiej w Katowicach

 

 Wyróżnienie :

Zespół Animki, pod op. Agaty Gruszka – Zorychta

Zespół Pieśni i Tańca RUDZIANIE im. Jana Mazura, Miejskie Centrum Kultury im. H. Bisty w Rudzie Śląskiej

 

KATEGORIA  SOLIŚCI  POWYŻEJ  12 LAT

 

I miejsce –  Zuzanna Krupa, Siemianowickie Centrum Kultury, pod op. Katarzyny Gojny

II miejsce – Urszula Kozielska, Starochorzowki Dom Kultury, Magdalena Kucharska

II miejsce – Klaudyna Siwek, pod op Edyta Nowicka

III miejsce – Olga Popławska, MDK Katowice, pod op. Aleksandry Stano

 

Wyróżnienie:

Natalia Maciąg, MDK Katowice, pod op. Aleksandry Stano

Dominika Hamera, Młodzieżowy Ośrodek Pracy Twórczej, pod op. Aleksandry Stano

 

KATEGORIA ZESPOŁY  MUZYCZNO WOKALNE POWYŻEJ 12 LAT:


II miejsce –Zespół Freedom, ZSO nr 2 Świętochłowice, pod op. Doroty Wichury, Wojciecha Adamusa

III miejsce – Zespół El Cielo, pod op. Wojciecha Sanockiego

 

Wszystkich laureatów zapraszamy na uroczyste wręczenie nagród w dniu 29 stycznia do kościoła parafialnego p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Świętochłowicach- Piaśnikach.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy wysokich umiejętności, dziękujemy i zapraszamy do udziału w innych przedsięwzięciach muzycznych organizowanych przez naszą placówkę.

Kategoria - (Aktualności, Konkursy) Autor - Mirosław Badura

Teatr dzieciom

Rozstrzygnięto Konkurs Poetycki

24
października

SPEKTAKL KOMEDII IMPROWIZOWANEJ A' PROPOS


Zapraszamy 24 o godz.19:00
Miejsce: CKŚ-Zgoda
Bilety: 20 zł
25
października

Archikosmos


Zapraszamy 25 o godz.17:00
Miejsce: CKŚ-Zgoda
Wstęp Wolny!
30
października

Kabaret Para Numer Dwa


Zapraszamy 30 o godz.18:00
Miejsce: CKŚ-Zgoda
Bilety: 40 zł
Adres: ul.Krauzego 1 41-600 Świętochłowice |www.cks.org.pl |e-mail: cks@wp.pl | +48 32 3452 160